Не пропуштајте рецепт!

Добијте ги сите нови рецепти веднаш на вашата еmail адреса

 • Сусам колач

  октомври 12, 2019

  Експресно брз сусам колач, готов за помалку од 10 минути. Нема ни зејтин, ни путер ни јајца. Дури нема ни шеќер! Мешате заедно неколку здрави состојки и добивате вкусен колач за целото семејство!

  Прочитајте повеќе
 • Цимет колачиња

  септември 29, 2019

  Колачиња кои се совршени за доручек или како ужина во текот на денот. Во комбинација со кафе или чај – брзо ќе станете зависни од нив, а најдобро од сè е што се подготвуваат експресно, за некои 15 минути.

  Прочитајте повеќе
 • Намаз од авокадо

  септември 22, 2019

  Прекрасен рецепт за домашен посен намаз од авокадо! Авокадото се смета за еден од најздравите намирници, богат со растителни влакна, калиум и витамини А, Ц, Д, Е, К. Започнете го денот со здрав и хранлив појадок, кој ќе ве држи сити подолго време.

  Прочитајте повеќе
 • Колач со диви сливи

  септември 15, 2019

  Ако сте љубител на здрави и брзи десерти, не пропуштајте ја можноста да го пробате овој колач . Десерт од кој сите ќе бараат парче плус, а кога ќе го прочитате рецептот ќе ви стане јасно зошто 🙂

  Прочитајте повеќе
 • Протеински леб

  септември 12, 2019

  Грашокот е полн со хранливи материјали и преставува одличен извор на калиум и магнезиум, клучни минерали за здравјето на срцето. Ако сакате да уживате во вкусен леб без грижи на совест, топло ви препорачувам да го направите..

  Прочитајте повеќе
 • Чоколаден банана колач

  септември 5, 2019

  Со 4 состојки ќе го направите највкусниот чоколаден колач што некогаш сте го пробале. Одличен десерт кој ќе им се допадне дури и на оние кои многу пребираат.

  Прочитајте повеќе
 • Интегрални крекери со семки

  август 30, 2019

  Викендов подгответе интегрални крекери во кои ќе ужива целото семејство. Тие се совршена замена за чипс или смоки, и одлични се во комбинација со хумус или гвакамоли!

  Прочитајте повеќе
 • Бомбици со морков

  август 25, 2019

  Сите нутриционисти ќе се согласат со тврдењето дека морковите се многу здрави. Богати се со витамини А, Ц, К и Б8, како и фолат, калиум, железо, бакар и манган. Сепак, повеќето од корисни својства на морковите потекнуваат од неговото богатство со бета-каротин и растителни влакна. Не пропуштајте ја можноста да ги пробате овие морков бомбици…

  Прочитајте повеќе
 • Лешник колачиња

  август 19, 2019

  Од здрави колачиња никогаш доста! Сакам да ви предложам еден фантастичен рецепт за колачиња во кои нема млеко, путер ниту пак шеќер. Се надевам дека ќе ви се допадне овој лесен и брз рецепт, и дека ќе се обидете да го направите.

  Прочитајте повеќе
 • Ориз со брокула

  август 14, 2019

  Ако некогаш сте се запрашале како да го направите оризот поздрав и похранлив, како да додадете повеќе боја и вкус, тогаш овој лесен лесен рецепт е решението! Пробајте и никогаш нема да сакате да направите оризот на друг начин!

  Прочитајте повеќе
1 2 3 4