Не пропуштајте рецепт!

Добијте ги сите нови рецепти веднаш на вашата еmail адреса

 • Печурки во рерна

  август 8, 2019

  Доколку сте љубител на печурки, може да се обидете да направите не само пржени или варени, туку и печурки печени во рерна! Шампињоните се сметаат за најпопуларни и омилени печурки, кои имаат многу корисни и лековити својства. Шампињоните содржат калиум, кој може да влијае на функцијата на срцето и крвните садови, и лесно сварливи протеини…

  Прочитајте повеќе
 • Веге бурито

  август 4, 2019

  Највкусното веге бурито! Интересен начин да комбинирате неколку видови зеленчук и да уживате во крцкавоста и свежината што ја пружа зеленчукот послужен на ваков начин.

  Прочитајте повеќе
 • Куркума грисини

  јули 29, 2019

  Прекрасни интегрални грисини, со различни видови семиња, кои се превкусни. Однадвор се тврди, но внатре се меки и навистина доста заситуваат. Одлични се во комбинација со свежа сезонска салата или намаз по ваш избор .

  Прочитајте повеќе
 • Зелен намаз

  јули 26, 2019

  Долго време барате нешто едноставно, различно и убаво за појадок, ручек или вечера? Потрагата е завршена. Лесен за подготовка и вкус кој ќе ве воодушеви.

  Прочитајте повеќе
 • Полнети тиквички со печурки

  јули 14, 2019

  Сега е сезоната на млади и вкусни тиквички. Ако немате идеја како да ги подготвите, овие полнети тиквички се идеален избор.

  Прочитајте повеќе
 • Домашен банана сладолед

  јули 12, 2019

  Подготовката е толку едноставна, а комбинации има безброј! Бананата има кремаста текстура и богат вкус, и токму во ова слатко овошје лежи тајната на најубавиот и најздравиот сладолед без глутен и преработен шеќер.

  Прочитајте повеќе
 • Морков коцки

  јули 8, 2019

  Уште еден здрав десерт во кој ќе уживате без грижа на совест.

  Прочитајте повеќе
 • Црвено енергетско смути

  јули 3, 2019

  Овошното смути е најдобро да се пие наутро и претставува вистинско задоволство за деца и возрасни.

  Прочитајте повеќе
 • Намаз со црвен босилек

  јуни 25, 2019

  Босилекот е најдобар кога се користи свеж или кога се додава пред крајот на готвењето, за да го сочува вкусот и лековитите својства. Босилекот помага во борба против инфекции, се користи за смирување, при воспаленија на желудник и друго.  

  Прочитајте повеќе
 • Плескавици од тиквици и морков

  јуни 23, 2019

  Супер идеја која ќе ви ја задоволи потребата за бургери.

  Прочитајте повеќе
1 2 3 4