• Сусам колач

  октомври 12, 2019zacinetosoljubov

   Експресно брз сусам колач, готов за помалку од 10 минути. Нема ни зејтин, ни путер ни јајца. Дури нема ни шеќер! Мешате заедно неколку здрави состојки и добивате вкусен колач за целото семејство!

   Прочитајте повеќе
  • Цимет колачиња

   септември 29, 2019zacinetosoljubov

    Колачиња кои се совршени за доручек или како ужина во текот на денот. Во комбинација со кафе или чај – брзо ќе станете зависни од нив, а најдобро од сè е што се подготвуваат експресно, за некои 15 минути.

    Прочитајте повеќе
   • Намаз од авокадо

    септември 22, 2019zacinetosoljubov

     Прекрасен рецепт за домашен посен намаз од авокадо! Авокадото се смета за еден од најздравите намирници, богат со растителни влакна, калиум и витамини А, Ц, Д, Е, К. Започнете го денот со здрав и хранлив појадок, кој ќе ве држи сити подолго време.

     Прочитајте повеќе
    • Колач со диви сливи

     септември 15, 2019zacinetosoljubov

      Ако сте љубител на здрави и брзи десерти, не пропуштајте ја можноста да го пробате овој колач . Десерт од кој сите ќе бараат парче плус, а кога ќе го прочитате рецептот ќе ви стане јасно зошто 🙂

      Прочитајте повеќе
     • Протеински леб

      септември 12, 2019zacinetosoljubov

       Грашокот е полн со хранливи материјали и преставува одличен извор на калиум и магнезиум, клучни минерали за здравјето на срцето. Ако сакате да уживате во вкусен леб без грижи на совест, топло ви препорачувам да го направите..

       Прочитајте повеќе
      • Чоколаден банана колач

       септември 5, 2019zacinetosoljubov

        Со 4 состојки ќе го направите највкусниот чоколаден колач што некогаш сте го пробале. Одличен десерт кој ќе им се допадне дури и на оние кои многу пребираат.

        Прочитајте повеќе
       • Интегрални крекери со семки

        август 30, 2019zacinetosoljubov

         Викендов подгответе интегрални крекери во кои ќе ужива целото семејство. Тие се совршена замена за чипс или смоки, и одлични се во комбинација со хумус или гвакамоли!

         Прочитајте повеќе
        • Бомбици со морков

         август 25, 2019zacinetosoljubov

          Сите нутриционисти ќе се согласат со тврдењето дека морковите се многу здрави. Богати се со витамини А, Ц, К и Б8, како и фолат, калиум, железо, бакар и манган. Сепак, повеќето од корисни својства на морковите потекнуваат од неговото богатство со бета-каротин и растителни влакна. Не пропуштајте ја можноста да ги пробате овие морков бомбици…

          Прочитајте повеќе
         • Лешник колачиња

          август 19, 2019zacinetosoljubov

           Од здрави колачиња никогаш доста! Сакам да ви предложам еден фантастичен рецепт за колачиња во кои нема млеко, путер ниту пак шеќер. Се надевам дека ќе ви се допадне овој лесен и брз рецепт, и дека ќе се обидете да го направите.

           Прочитајте повеќе
          • Ориз со брокула

           август 14, 2019zacinetosoljubov

            Ако некогаш сте се запрашале како да го направите оризот поздрав и похранлив, како да додадете повеќе боја и вкус, тогаш овој лесен лесен рецепт е решението! Пробајте и никогаш нема да сакате да направите оризот на друг начин!

            Прочитајте повеќе