Авокади шпагети 🥑

јуни 21, 2019zacinetosoljubov

Овие шпагети се идеални за сите оние кои сакаат да го снабдат телото со енергија и подолго чувство на ситост. Тестенината е дефинитивно одличен избор за подготвување на комплетен оброк кога немате многу време и инспирација 🙂

Print Recipe

Состојки :

 • 250 гр интегрални шпагети
 • 1 авокадо
 • 15 индиски ореви
 • 1 домат
 • сок од пола лимон
 • сол и зачини по желба

Начин на подготовка

 • 1)

  Прво на кратко изблендирајте ги индиските ореви.

 • 2)

  Потоа додадете го авокадото, лимонот и зачините па блендирајте додека добиете кремаста структура.

 • 3)

  Шпагетите сварете ги во посолена вода според упатството на пакувањето.

 • 4)

  Исцедете ги па додадете го пестото и доматот и промешајте.
  Пријатен апетит ❤️

Остави коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Претходниот рецепт Следниот рецепт