Веган банана ролат

јуни 23, 2019zacinetosoljubov

Здрав и прекрасен ролат, кој ќе ги задоволи потребите за благо ☺️

Print Recipe

Состојки :

 • 50 gr ореви
 • 50 gr сончоглед
 • 50 gr бадеми
 • 10 урми
 • 3 лажици кокос
 • 2 банани (една за филот,една за ролатот)
 • по желба суво грозје

Начин на подготовка

 • 1)

  Оревите, сончогледот, бадемите и урмите ги мелеме во процесор за храна, па го додаваме кокосот и едната банана.

 • 2)

  Сето тоа треба да го изблендираме вo една компактна смеса.

 • 3)

  Смесата ја ставаме на хартија, а во средина ставаме цела банана, и правиме ролат.

 • 4)

Остави коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Претходниот рецепт Следниот рецепт