Веган бомбици со кокос

јуни 21, 2019zacinetosoljubov

Брзи и здрави залачиња, совршени за ужина или појадок 🥥

Print Recipe

Состојки :

 • 100 гр сончоглед
 • 50 гр бадеми
 • 50 гр семки од тиква
 • 50 гр суво грозје
 • 15 урми
 • 1 лажица рогач
 • 4 лажици кокос
 • 7-8 лажици млеко од бадем

Начин на подготовка

 • 1)

  Се мешаат сите состојки во блендер и се прават бомбици кои се валкаат во кокос.

Nutrition

Остави коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Претходниот рецепт Следниот рецепт