Интегрална проја

јуни 21, 2019zacinetosoljubov

Здрава, интегрална проја, со пченкарно и интегрално брашно.

Print Recipe

Состојки :

 • 2 чаши (200ml) пченкарно брашно
 • 1 чаша интегрално брашно
 • 100 мл маслиново масло
 • 1 пециво
 • 1 лажичка сол
 • 150 гр семки по желба (сончоглед, лен, семки од тиква, сусам)

Начин на подготовка

 • 1)

  Во длабок сад прво ги мешаме брашната и пецивото, па ги додаваме останатите состојки.

 • 2)

  Убаво се промешува, па смесата се става во тава за печење и се наросува со семки.

 • 3)

  Се пече на 200с 30 мин.
  Уживајте ❤️

Остави коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Претходниот рецепт Следниот рецепт