Чоколаден чиа пудинг

јуни 21, 2019zacinetosoljubov

Чиа пудингот е најлесниот десерт на светот, богат со растителни извори на омега-3 масни киселини и голема нутритивна вредност.

 

Print Recipe

Состојки :

 • 200 мл бадемово млеко
 • 4 урми
 • 1 лажичка рогач или какао
 • 3 лажици чиа семе

Начин на подготовка

 • 1)

  Бадемовото млеко се блендира заедно со урмите и рогачот.

 • 2)

  Се додава чиа семето и се остава 4 часа во фрижидер или преку ноќ.

 • 3)

  Се декорира со овошје по желба. Уживајте ❤️

Остави коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Претходниот рецепт Следниот рецепт