Црвено енергетско смути

јули 3, 2019zacinetosoljubov

Овошното смути е најдобро да се пие наутро и претставува вистинско задоволство за деца и возрасни.

Print Recipe

Состојки :

 • 1 банана
 • 10 малини
 • 10 зрна боровинки
 • 10 зрна аронија
 • 1 лажица гоџи бобинки
 • 200 мл вода

Начин на подготовка

 • 1)

  Едноставно и брзо, како и секое смути. Сите состојки ги ставаме во блендер и мелеме до соединување.

 • 2)

  Заблажете го по желба и вкус со агаве сируп или мед.

Остави коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Претходниот рецепт Следниот рецепт