Зелен намаз

јули 26, 2019zacinetosoljubov

Долго време барате нешто едноставно, различно и убаво за појадок, ручек или вечера?
Потрагата е завршена. Лесен за подготовка и вкус кој ќе ве воодушеви.

Print Recipe

Состојки :

 • 1 средно авокадо
 • 2 лажици ореви
 • 2 лажици семки од тиква
 • 15 ливчиња свеж босилек
 • 1 лажица вода
 • сол по желба

Начин на подготовка

 • 1)

  Прво се блендираат оревите и семките од тиква.

 • 2)

  Потоа се додава авокадото, ливчињата босилек, и водата.

 • 3)

  Блендирајте додека не добиете убава хомогена смеса.

 • 4)

  Одличен за појадок или вечера, во комбинација со крекери, тортиљи или зеленчук.

Остави коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Претходниот рецепт Следниот рецепт